Taip, kaip dailininkas negali tiksliai pasakyti, kiek laiko jam prireiks paveikslui sukurti, taip ir rašytojas vienareikšmiškai neatsakys, kiek laiko trunka straipsnių rašymas. Rašymo procesą veikia daugybė veiksnių – straipsnio tema, ilgis, darbų apimtis ir net nuotaika gali paveikti trukmę. Žinoma, daug kas priklauso nuo rašytojo profesionalumo. Patyrusiam rašytojui vidutinės kokybės straipsniui parengti reikia ne daugiau kelių valandų, tuo tarpu, rimtesniam autoriniam darbui gali prireikti ir kelių pilnų darbo dienų. Norint geriau suprasti šį klausimą, verta tekstų rašymą analizuoti pagal etapus.
Straipsnio rašymas prasideda nuo informacijos rinkimo
Straipsnio rašymas prasideda nuo informacijos rinkimo. Jei autorius pakankamai gerai žino sritį, kuriai priklauso būsimasis straipsnis, šis etapas užims mažiausiai laiko. Priešingu atveju, geriausia skirti apie 2–3 valandas informacijos paieškai, struktūrizavimui ir nagrinėjimui.
Bendra straipsnio struktūra
Norint, kad informacija skaitytojui suteiktų kuo daugiau naudos, ją reikia aiškiai pateikti. Šiam tikslui verta sukurti bendrą straipsnio šabloną, kuris padės suprasti, kaip atrodys galutinis rezultatas. Šis etapas užima palyginti nedaug laiko – 30 ar daugiau minučių.
Detalus straipsnio planas
Turint prieš akis preliminarų šabloną, daug lengviau parengti detalų straipsnio planą. Svarbu atsiminti, kad parengtame straipsnyje turi būti įvadas ir išvada. Įvadas supažindina skaitytoją su straipsnio turiniu. Išvada apibendrina tai, kas parašyta. Vidutiniškai plano sudarymas gali užtrukti apie 20–30 minučių.
Pirmasis straipsnio variantas
Net ir patyrusiems straipsnių rašytojams ne visada pavyksta iš karto parašyti galutinį tekstą. Stengiantis viską padaryti greitai ir teisingai, dažnai prarandamos idėjos ir mintys, kurias būtų galima išvystyti rašymo procese. Daugeliu atvejų lengviau pataisyti jau paruoštą tekstą, nei bandyti straipsnį iš karto padaryti idealiu. Turint gerai parengtą planą, šis etapas gali užtrukti nuo vienos iki kelių valandų.
Parašyto straipsnio redagavimas
Galutinis parašyto straipsnio redagavimas yra vienas atsakingiausių etapų – reikia surasti silpnąsias teksto vietas, ištaisyti gramatines ir rašybos klaidas, pasirinkti tinkamą formatavimą, stilistiką ir t. t. Dažniausiai autoriui reikia apie 30–40 minučių, kad paruoštų galutinį tekstą.
Parašyto straipsnio perskaitymas
Kai visos korekcijos atliktos ir atrodo, kad užduotis jau įvykdyta, geriau padaryti pertrauką, palaukti šiek tiek ir dar kartą perskaityti parašytą tekstą. Didelė tikimybė, kad padarius pertrauką, kai kurios frazės pasirodys netinkamos, pastraipos sunkiai skaitomos ir t. t. Galutiniam teksto pataisymui vidutiniškai reikia apie 20–30 minučių.
Taigi remiantis pateiktais skaičiavimais, galima teigti, kad kokybiško straipsnio rašymas užtrunka apie 8 valandas, t. y. pilną darbo dieną. Tačiau šie skaičiai, kaip jau buvo minėta anksčiau, gana apytiksliai. Kiekvienas autorius turi savo darbo stilių ir laiko apribojimus. Todėl rašant tekstą reikia remtis savo asmenine patirtimi, profesiniais įgūdžiais ir bendrais gebėjimais. Straipsnių rašymo procesas labai įvairus, atsižvelgiant į projekto dydį, pobūdį, sudėtingumą ir rašytojo patirtį.
Skirtingi reikalavimai skirtingiems tekstams
- Reklaminiams tekstams reikia mažiau laiko, nes juose reikalinga aiški ir trumpa žinutė. Tokiems tekstams parašyti gali prireikti 1–3 valandų.
- SEO straipsnius reikia optimizuoti paieškos sistemoms. Priklausomai nuo temos, tyrimų ir analizių tokiam straipsniui parengti gali prireikti 4–8 valandų.
- Moksliniai ir techniniai tekstai reikalauja daugiau laiko, nes reikia detaliai išnagrinėti temą, pasitelkti šaltinius ir pasiekti aukštą profesionalumo lygį. Tokių tekstų rašymas gali užtrukti nuo 8 iki 20 valandų.
- Blog‘o įrašai gali būti trumpi ir lakoniški arba detalesni ir informatyvūs. Paprastai šių tekstų rašymas trunka 3–6 valandas, priklausomai nuo užduoties sudėtingumo.
Straipsnių rašytojo patirtis ir įgūdžiai
Rašytojo patirtis ir įgūdžiai taip pat turi įtakos straipsnių rašymo kokybei bei greičiui. Pradedantiesiems rašytojams gali prireikti daugiau laiko sukurti kokybišką tekstą, kadangi jie dar nemoka gerai planuoti savo darbo. Su patirtimi pasiekiamas greitesnis tekstų rašymas, geresnė struktūra ir gebėjimas greitai užbaigti tyrimus. Patyręs rašytojas gali rašyti greičiau ir mintis išreikšti sklandžiau.
Rašomo straipsnio tema
Jei tema gerai žinoma arba lengva rasti informacijos, tekstą galima parašyti greičiau, nes rašytojas nesunkiai ras reikiamus šaltinius ir argumentus. Jei tema reikalauja gilių tyrimų ar unikalių žinių, teksto rašymas gali užtrukti ilgiau, nes rašytojui reikės daugiau laiko tyrimams ir analizei.
Kaip greitai galima parašyti kokybišką 500 žodžių straipsnį
Tai įprastas klausimas kiekvienam, kuris užsidirba pinigus tekstų rašymu. Pamatuoti teksto apimtį žodžiais patogiau nei spaudos ženklais. Matuoti puslapių skaičiumi Word programoje nėra teisinga, kadangi visi rašo straipsnius skirtingu šriftu. 500 žodžių tekstą sudaro maždaug 4000 spaudos ženklų. Tai visiškai priimtinas standartas vidutiniam straipsniui. Galima sakyti, tai tipiška informacinio teksto apimtis.
Pradedantiems rašytojams sukurti tokios apimties straipsnį reikia daugiau laiko nei patyrusiems. Be to, rašyti temomis, kurios domina patį rašytoją arba kurias jis gerai išmano, užtrunka daug trumpiau – pakanka vos 1 valandos darbo parašyti kokybišką 500 žodžių straipsnį. 15–20 minučių skiriant susipažinimui su tema, straipsnio plano sudarymui, informacijos surinkimui. Pats teksto rašymas užtrunka apie 30 minučių, plius dar 10–15 minučių perskaityti ir patikrinti straipsnį, redaguoti, parašyti skyrių pavadinimus ir dar kartą patikrinti.
Straipsnių rašymas – kiekvienas kuria savaip
Pasigilinkime, 80–90 % šiuolaikinio turinio internete priklauso „užpildo“ kategorijai. Tai tekstai, sukurti greitam svetainių užpildymui arba parašyti, kai nėra nei laiko, nei poreikio rimtai tyrinėti temą. Tokio tipo turinį galima parašyti per pusvalandį. Galima rasti ne vieną autorių, kuris kasdien be vargo auditorijai pateikia 10 tokių tekstų. Reikia suprasti, kad jie rašo blog‘ams, kur rašymo stilius artimas paprastai kasdienei kalbai ir frazeologinės konstrukcijos nereikalauja sudėtingų ryšių. Šiandien tai itin populiaru. Šį stilių sėkmingai naudoja autoriai, rašantys vadinamus „live stories“ – kai visas pasakojimas telpa į 5–7 minutes. Tiesa, ne kiekvienas tekstų rašytojas sugeba taip rašyti. Tačiau pažvelkime į sudėtingesnes užduotis.
- Tarkime, kad užsakovas pateikė nelabai žinomą temą. Jai reikia pasiruošti. Jei tekstą reikia ne tik parašyti, bet ir pateikti faktinę informaciją, prieš tai ją reikia patikrinti keliuose šaltiniuose.
- SEO straipsnių rašymas užima daug laiko dėl raktažodžių išdėstymo. Jei raktažodžiai jau iš anksto sugrupuoti, darbas vyksta sparčiau, o jei ne, tai jau atskira užduotis rašytojui ir visiškai kiti rašymo terminai.
- Jei tekstas turi būti parašytas specifiniu stiliumi, pavyzdžiui, techniniai vadovai, ataskaitos, moksliniai darbai, tai taip pat darbo reikalaujanti užduotis, kurios negalima atlikti greitai.
Kaip jau supratote, tekstų rašyme nemažą vaidmenį vaidina tikslas – ar rašomas turinys tarnaus kaip „užpildas“, ar bus skirtas pardavimams generuoti. Faktiškas teksto rašymas daugeliu atvejų trunka keletą valandų, tačiau pasiruošimo laikas gali užtrukti ir ne vieną dieną. Ir tai visiškai normalu.
Apibendrinimas
Apibendrinant galima pasakyti, kad laikas, reikalingas tekstų rašymui, priklauso nuo įvairių veiksnių: teksto tipo, rašytojo patirties, temos sudėtingumo ir pasiruošimo. Siekiant efektyvumo, rekomenduojama planuoti rašymo procesą, atsižvelgiant į visus šiuos aspektus. Profesionalūs tekstų rašytojai žino, kad nuoseklus planavimas ir praktika padeda sutrumpinti rašymo laiką ir pagerinti galutinių tekstų kokybę. Skiriamas laikas tekstų rašymui tiesiogiai priklauso nuo to, kokį rezultatą norima pasiekti. Rezultatas gali būti skirtingas.